Pierwszy Wąbrzeski Test Coopera już za nami

W niedzielę – 6 września br. na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie biegacze i nie tylko biegacze sprawdzali swoją kondycję. Pierwsza edycja Wąbrzeskiego Testu Coopera przyciągnęła na stadion 51 osób.

Przypomnijmy, Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Można biec, maszerować, skakać. Po tym czasie uczestnicy zatrzymują się, a sędziowie dokonują pomiaru dystansu.

Starty odbywały się co 20 minut w dziesięcioosobowych grupach. Klasyfikacja prowadzona była w kategorii kobiet i mężczyzn. Najlepszym czasem w grupie pań może pochwalić się Joanna Śliwińska, która w określonym czasie pokonała dystans 2800 m. Tuż za nią w klasyfikacji są Barbara Wydrych z wynikiem 2500 m oraz Anna Walczak i Klaudia Różycka, które w 12 minut przebiegły 2400 m. W teście wzięło udział 15 kobiet. W gronie panów, których było 36, najlepszym okazał się Mateusz Szczepański z wynikiem 3450 m. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Gapiński – 3350 m, a na trzecim Damian Kujawski – 3150 m.