Po raz trzeci biegacze sprawdzą się w Wąbrzeskim Teście Coopera

Wąbrzeski Test Coopera, zainicjowany przez Urząd Miasta Wąbrzeźno, stał się już imprezą cykliczną. Edycja wiosenna imprezy odbędzie się 12 czerwca 2021 r. (od godz. 10:00) na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie. Wąbrzeski Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut, a udział w imprezie jest bezpłatny.

Chcesz wziąć udział? Można już się zapisywać!

Zapisy na Wąbrzeski Test Coopera prowadzone są przez stronę www.testcoopera.wabrzezno.com – tam można zapisać się na konkretną godzinę biegu, ponieważ biegi będą odbywać się w 10-osobowych grupach, co 20 minut. Biegów odbędzie się 10, a więc udział w imprezie może wziąć maksymalnie 100 osób. Wszyscy biegacze honorowani będą pamiątkowymi medalami.

Poprzednie edycje pokazały potencjał biegaczy

Przypomnijmy, że pierwszą edycję wśród mężczyzn z dystansem 3450m wygrał Mateusz Szczepański, natomiast wśród kobiet zwyciężyła Joanna Śliwińska, która przebiegła 2850m. Druga edycja ze względu na pandemię koronawirusa odbyła się w formie wirtualnej, a zwycięzcami zostali Mariusz Dudek (3050m) oraz Jolanta Rzęsiewicz (2550m).