Organizator

Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego
Stadion Miejski im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie

Lokalizacja

Stadion Miejski im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie

Data

lip 18 2020

Czas

11:00 - 15:00

Sztafety 100×100 z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski

Wąbrzeźno z Tucholą wystartują 18 lipca o godzinie 11:00 w sztafecie biegowej „100 na 100” z okazji włączenia Kujaw i Pomorza do wolnej Polski. Nie będzie to typowa rywalizacja.

Zawody rozgrywane będą na stadionowych bieżniach jednocześnie w Wąbrzeźnie i w Tucholi. W każdym z miast będzie mogło w sztafecie biec dwóch zawodników, zaopatrzonych w biegowe chipy. Dystanse, które pokonają biegacze będą sumowały się, aż wszyscy uczestnicy biegu w danym mieście osiągną 100 kilometrów. Zwycięzcą zostanie miasto, które pierwsze pokona dystans 100 km. Bieżące wyniki w poszczególnych miastach będzie można śledzić na specjalnym monitorze.

Jedna osoba musi jednorazowo przebiec minimum 1 okrążenie, a maksimum 5 okrążeń. Jednorazowo, czyli jedna osoba może wrócić na bieżnię w dalszej części biegu.
W sztafecie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 14 rok życia.

Biuro z zapisami czynne będzie od godziny 9:00. Każdy zapisany uczestnik będzie mógł pobrać ze strony zapisów swój numer startowy. Spośród uczestników biegu rozlosowany zostanie w każdym mieście rower sportowy, a dla najszybszego na jednym okrążeniu przewidziano specjalną nagrodę.

Do zawodów można zapisywać się elektronicznie przez formularz zgłoszeniowy – https://zapisy.sts-timing.pl/637/

Zapraszamy także mieszkańców do dopingu dla wąbrzeskich zawodników.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną trybuny będą mogły być wypełnione w 25% pojemności stadionu. W przypadku Stadionu Miejskiego im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie oznacza to możliwość przebywania jednocześnie na trybunach maksymalnie 197 osób. Osoby przebywające na trybunach mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego. Przy wejściu na stadion dostępne będą także płyny dezynfekujące.

Skip to content