Na stadionie praca wre

Przebudowa budynku hotelowego prawie zakończona, widać już elementy stadionu lekkoatletycznego, w budowie jest główna płyta boiska, stoi kryta trybuna. 

Umowa na wykonanie ostatniej części projektu pt.Przebudowa obiektów sportowych MKS Unia Wąbrzeźno oraz budowa zespołu boisk przy ul. Spokojnej w Wąbrzeźnie” została zawarta w roku ubiegłym.  Zakres prac ostatniego etapu dotyczy przebudowy obiektów sportowych Miejskiego Klubu Sportowego Unia.  Inwestycję rozpoczęto od prac rozbiórkowych i przygotowawczych. Dzisiaj budynek hotelowy wraz z zapleczem socjalnym jest już prawie gotowy, w budowie jest płyta boiska trawiastego do gry w piłkę nożną wraz z odwodnieniem całego stadionu i nawodnieniem płyty boiska, widać już elementy stadionu lekkoatletycznego. Prowadzone są też prace w budynku klubowym. Stoi nowa kryta trybuna, na niej brak już tylko siedzisk. Jednym słowem – praca wre.

Stadion będzie certyfikowanym obiektem lekkoatletycznym. Poza nową płytą główną będą tam m.in. czterotorowa bieżnia okrężna o długości 400 m, na której będzie wyznaczona bieżnia prosta sześciotorowa o długości 100 m, oraz obszary do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal, skocznia do trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, młotem i dyskiem. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną utwardzone ciągi piesze i jezdne. Będzie nowe oświetlenie i nagłośnienie. Urządzone zostaną tereny zielone, postawione będzie nowe ogrodzenie. Stadion zostanie wyposażony w sprzęt lekkoatletyczny (zgodnie z wymogami PZLA dla stadionów kat. VA).

Wykonawcą jest Konsorcjum Firm Lider Konsorcjum: Spółka Budowlano – Usługowa „Budex” Lutomirski i Wspólnicy Sp.j.


Projekt pn. „Przebudowa obiektów sportowych MKS Unia Wąbrzeźno oraz budowa zespołu boisk przy ul. Spokojnej w Wąbrzeźnie dofinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej – edycja 2017 r.