Co słychać na stadionie?

Tempo prac na stadionie nie słabnie. Widać już coraz więcej nowych ciągów pieszych, a przy niektórych są już pasy świeżej zieleni. Postawione są fragmenty ogrodzenia, stoi oświetlenie, zamontowane jest zewnętrzne nagłośnienie.

Budynek hotelowy prawie gotowy, jak i kryta trybuna. Intensywne prace prowadzone są w budynku klubowym oraz przy budowie bieżni lekkoatletycznej. Płyta  boiska przygotowana pod położenie trawy,  odwodnienie stadionu i nawodnienie boiska wybudowane.

Inwestycja ma być gotowa do końca bieżącego roku.

Stadion będzie certyfikowanym obiektem lekkoatletycznym. Poza nową płytą główną będą tam m.in. czterotorowa bieżnia okrężna o długości 400 m, na której będzie wyznaczona bieżnia prosta sześciotorowa o długości 100 m, oraz obszary do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal, skocznia do trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, młotem i dyskiem. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stadion zostanie wyposażony w sprzęt lekkoatletyczny (zgodnie z wymogami PZLA dla stadionów kat. VA).

Wykonawcą jest Konsorcjum Firm Lider Konsorcjum: Spółka Budowlano – Usługowa „Budex” Lutomirski i Wspólnicy Sp.j.


Projekt pn. „Przebudowa obiektów sportowych MKS Unia Wąbrzeźno oraz budowa zespołu boisk przy ul. Spokojnej w Wąbrzeźnie dofinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej – edycja 2017 r.